רעיונות לפעילויות כייפיות בבית

לקראת החופש הגדול - קבלו טיפים שיעסיקו את הילדים בבית:

הילדים יוצאים לחופשה השבוע, היומן מלא בקייטנות, טיולים, ים, בריכה ושאר פעילויות. בין לבין מבלים גם בבית. קבלו מספר רעיונות לפעילויות כייפיות בבית שיעסיקו את הילדים בכייף:

1. זמן יצירה והפעלת הדימיון

גשו לחנות יצירה והצטיידו במגוון חומרי יצירה (פשוטים וזולים) שילדים אוהבים כמו כדורי קלקר, גפרורים צבעוניים, פלסטלינה, פיסולי, עיניים זזות, עפרונות / גירים צבעוניים ועוד. ילדים עצמאיים יכולים ליצור דברים מדהימים מהחומרים גם ללא עזרתכם. הם רק צריכים את החומרים והם כבר יהיו עסוקים!
עם ילדים קטנים יותר אפשר לעשות פעילות יצירה משותפת.

2. זמן בישול:

הוא זמן מהנה ומעסיק לילדים, תנו להם לחתוך צורות מאבטיח, להקפיא ענבים, להכין כדורי בריאות מתמרים או שוקולד וכו'.

3. שדרוג חדר הילדים:

 עם הילדים הגדולים יותר תכננו מה ניתן לחדש ולשדרג בחדרם. (להחליף תמונה? צבע לחדר? שלט חדש? לשדרג את הפח וכו') לאחר מכן רכשו עם הילדים את החומרים הדרושים ותתחילו להנות!

4. משחקי חברה:

זה הזמן לחפור ולנבור בערמות המשחקים ולהוציא את המשחקים שהילדים מזמן לא שיחקו בהם. כמה כייף לגלות משחק שנשכח!

5. אוהלים / מחבוא:

איזה כייף להתחבא או לישון באוהל... תנו לילדים סדנים, אטבי כביסה, כסאות והם כבר "יצללו" למשחק.....

6. שתפו את הילדים במטלות הבית:

ילדים תמיד שמחים ונרגשים לעזור (אלא אם כן אנחנו מונעים מהם...) תנו להם למיין כביסה, לרוקן את המדיח, לכתוב רשימת קניות וכו'. גם אם הם לא עושים את זה באופן מושלם כמוכם, הם עושים את זה מושלם כמו שהם, תנו להם להרגיש שעזרה שלהם חיונית ושהם מוצלחים.

7. סרט משפחתי - בבית

נכון שהילדים יכולים לצפות גם לבד, אבל כשהצפייה ביחד החוויה מתעצמת! בחרו עם הילדים את הסרט, הכינו יחד איתם כיבוד כמו צלחת פירות / ירקות ופופקורן, לנשנוש ואתם מסודרים עם זמן כייף משפחתי.

לרוב הילדים רק צריכים הכוונה לפעילות מהנה ואת השאר הם יעשו בעצמם... וגם אנחנו לפעמים יכולים להניח רגע את העיסוקים שלנו בצד ופשוט להצטרף אליהם למשחק... לא תאמינו כמה זה כייף ומשחרר!


חופשה מהנה ויצירתית :)

לימור